Ożarów Mazowiecki

Placówki

O Nas

Przedszkole mieści się w zielonym budynku należącym do firmy Vigo System, znajdującej się na terenie dawnej Fabryki Kabli. Swoją działalność w Ożarowie Mazowieckim rozpoczęło w kwietniu 2019 roku. Nasza placówka warszawska powstała w 1992 roku.

Rozpoczęliśmy działalność od małej grupy żłobkowej i przedszkolnej a docelowo od września 2022 r. planujemy pracę w 5 grupach przedszkolnych – w obecnej chwili mamy 4 grupy przedszkolne oraz 1 grupę żłobkową. Grupy liczą od 12 do 16 dzieci.

W 2020 roku została podpisana umową z Burmistrzem Ożarowa Mazowieckiego, dzięki której działamy na zasadach przedszkola publicznego.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 17.00. Posiłki dowożone są codziennie z naszej placówki macierzystej, oddalonej o 13 km.

Posiadamy plac zabaw z wydzieloną częścią dla dzieci młodszych i starszych.

OFERTA DYDAKTYCZNA

Codziennie w przedszkolu każda grupa ma zajęcia tematyczne ze swoim wychowawcą – są to zajęcia językowe, matematyczne, ruchowe, plastyczne, etc. Oprócz nich w każdym tygodniu są:

  • zajęcia języka angielskiego
  • gimnastyka korekcyjna
  • rytmika
  • zajęcia logopedyczne
  • zajęcia taneczne

W każdym miesiącu organizowane są dodatkowe atrakcje, np. teatrzyki dla dzieci warsztaty przyrodnicze, specjalistyczne warsztaty plastyczne, kulinarne i inne.

Popołudniami proponowane są dodatkowe zajęcia dla dzieci. W tym roku szkolnym utworzyły się grupy na judo, piłkę nożną, ceramikę i balet. Dla dzieci ze specjalnymi potrzebami prowadzone są również indywidualne terapie: logopedyczna, SI, psychologiczna, terapia ręki, gimnastyka korekcyjna oraz TUS.