Warszawa - Bielany

O Nas

Przedszkole zlokalizowane jest na warszawskich Bielanach przy samej granicy z Puszczą Kampinoską. Placówka mieści się w budynku wolno stojącym przy ulicy Estrady 75b.

Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do norm unijnych i zostały wybudowane na potrzeby przedszkola. Na całym terenie są również zastosowane rozwiązania dla osób niepełnosprawnych. Dzieci bawią się w trzech salach – wszystkie w pełni wyposażone w pomoce dydaktyczne – każda z nich dzięki specjalnym malowaniom stanowi inną krainę. Także kolorowe ściany szatni, korytarzy i łazienek sprawiają, że dzieci czują się jak w bajce. Posiadamy również gabinet, w którym odbywają się indywidualne zajęcia logopedyczne, itp. Gabinet ten wyposażony jest w monitor interaktywny, z którego dzieci korzystać będą podczas zajęć z wychowawcami grup.

Posiadamy duży ogród o powierzchni ponad 2000 m2. Teren przedszkola graniczy z Puszczą Kampinoską, do której czasem chodzimy na spacery. W ogrodzie jest wiele ciekawych zabawek i zakątków – każde dziecko znajduje tu coś dla siebie. Przedszkolaki spędzają tu czas na zabawie, ale także na nauce – uczą się jak dbać o przyrodę i żyć z nią w zgodzie. Duża powierzchnia ogrodu daje możliwość spożycia jakże ogromnej dziecięcej energii – mają miejsce by się wybiegać. Jeśli pozwalają na to warunki pogodowe, staramy się spędzać jak najwięcej czasu w ogrodzie – wtedy także zajęcia dydaktyczne są prowadzone na świeżym powietrzu. Ogromną zaletą jest bliskość lasu i odległość ponad 100 m od ulicy – dzieci odpoczywają od miejskiego zgiełku.

Przedszkole jest w trakcie rozbudowy – od września budynek przedszkola powiększy się o sale terapeutyczne, 3 sale zabaw dla dzieci oraz salę teatralną, która na co dzień będzie pełniła funkcję stołówki.

OFERTA DYDAKTYCZNA

Codziennie w przedszkolu każda grupa ma zajęcia tematyczne ze swoim wychowawcą – są to zajęcia językowe, matematyczne, ruchowe, plastyczne, etc. Oprócz nich w każdym tygodniu są:

  • zajęcia języka angielskiego
  • gimnastyka korekcyjna
  • rytmika
  • zajęcia logopedyczne
  • zajęcia taneczne

W każdym miesiącu organizowane są dodatkowe atrakcje, np. teatrzyki dla dzieci warsztaty przyrodnicze, specjalistyczne warsztaty plastyczne, kulinarne i inne. Popołudniami proponowane są dodatkowe zajęcia dla dzieci. W tym roku szkolnym utworzyły się grupy na judo, piłkę nożną, zajęcia taneczne, balet, ceramikę i lego. Dla dzieci ze specjalnymi potrzebami prowadzone są również indywidualne terapie: logopedyczna, SI, psychologiczna, terapia ręki, gimnastyka korekcyjna, TUS.